Dje i mori përdore, sot ata e nderojnë: Fotoja e Clintonit me ushtarët e Kosovës që po bën "namin" në Facebook

Pëlqej
"Ne po angazhohemi për të mbrojtur popullin e Kosovës">Kosovës nga një makineri vrastare që po i ndjek ata nga fshati në fshat duke i qëlluar me topa dhe tanke. Kjo nuk është një luftë, por një shfarosje".

Ky ishte fjalimi i Presidentit Bill Clinton para amerikanëve natën kur filluan bombardimet e NATO-s ndaj ushtrisë dhe infrastrukturës serbe për shkak të genocidit që po kryhej prej tyre në Kosovë, shkruan Albeu.com.

Sot Bill Clinton ka ardhur në Kosovë 20 vite pas atij fjalimi dhe populli po e nderon si një çlirimtar.

Fotoja e mësipërme ka marrë mjaft vëmendje në rrjetet sociale ku ajo gjeneratë djemmsh që ai i mori përdore duke i mbrojtur prej bombave serbe, tashmë e nderojnë teksa zbret në tokën e Kosovës">Kosovës. /albeu.com/Shtuar më 11/06/2019, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori